Jak nauczyć się rysować – kilka praktycznych wskazówek

Wielu osobom wydaje się, że umiejętność rysowania będzie wyłącznie dla tych, którzy posiadają talent i zdolności plastyczne, które im to będą umożliwiały. To jednak błędne podejście. W rzeczywistości cechy, które pozwalają rysować to głównie cierpliwość i zdyscyplinowanie. Jeśli ktoś będzie wytrwały skupiony i systematyczny, poświęci czas na naukę i ćwiczenia to jest w stanie nauczyć się rysować mimo, że do tej pory wydawało mu się, żę to nie dla niego. A jak to tak naprawdę zrobić? Na pewno nie uda się tego zrobić bez zaangażowania, jednak można nauczyć się rysować niezależnie od wieku.

Określaj cel, zastanów się co będziesz rysować

Na początek nauki rysowania warto określić sobie jaki się ma cel, jak chce się rysować, jakie rzeczy będzie się rysować. Inna forma nauki będzie dla tych, którzy chcą rysować ludzi, inne kwestie będą w momencie, gdy maluje się kwiaty, stawia na fotorealizm. W związku z tym trzeba zastanowić się jakie umiejętności chce się opanować. Czy chodzi o perspektywę, anatomię, cieniowanie, mieszkanie kolorów. Opcji jest wiele i to jaki będzie cel rysowania w dużej mierze wpływać będzie również na to jak rysowanie będzie przebiegało.

Zaczynamy od prostych form

Jeśli ktoś będzie chciał się uczyć rysować powinien zacząć od prostych form. Warto zajrzeć do sieci, gdzie na YT oraz Pintrest znaleźć można proste tutoriale, które krok po kroku będą pozwalały uczyć sie rysowania. Jeśli uda się jakąś umiejętność posiądzie będzie można dalej nad nią pracować. I w tym miejscu pojawia się właśnie kwestia cierpliwości i zaangażowania. Trzeba jak najmocniej pracować nad swoimi umiejętnościami dbając między innymi o regularne ćwiczenia. To dość istotna kwestia, ponieważ próba nauki rysowania musi się wiązać z ćwiczeniem tego co już udało się nauczyć. To ważne, ułatwi to bowiem w istotny sposób taką naukę, która będzie dawała efekty.

Zaczynaj od rysowania z rzeczywistości

Jeśli ktoś dopiero zaczyna uczyć się rysować to w jego przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie rysowania z rzeczywistości. To taka kwestia, która ma istotne znaczenie ponieważ jeśli ktoś będzie dopiero na etapie nauki to w tym przypadku rysowanie z wyobraźni będzie po prostu zbyt trudne, nie przyniesie zadowalających efektów. W tym względzie istotne będzie rysowanie z takich rzeczy, do których będziemy mieli odniesienie. Opcji, na które warto zwrócić uwagę jest sporo, dlatego rysowanie od podstaw nie będzie prostym zadaniem.

Spróbuj rysować wspólnie

Jeśli ktoś uczy się rysować to warto będzie również znaleźć kogoś kto także uczy się rysować, także lubi to robić. Rysowanie w grupie może być łatwiejsze, można będzie się wymieniać spostrzeżeniami na temat tego jak rysować by było to bardziej efektywne, by rozwijać w tym zakresie swoje umiejętności. Umiejętność rysowania uzależniona jest od własnego zaangażowania i pracy, dlatego warto dbać o tą umiejętność i ją rozwijać. To jak często się ćwiczy może mieć wpływ na to jak szybko postępuje nauka rysowania i jak szybko osiągnie się wysoki poziom.

Article Categories:
Poradniki

Comments are closed.

Nie Przegap! losowe posty ..