Wybieramy krzesło do jadalni lub do salonu – na co zwrócić uwagę podczas wyboru/zakupu

stoliczek z pięknymi krzesłami

Krzesła do jadalni czy salonu powinny być dobrane nie tylko pod kątem ich wyglądu i ogólnej estetyki, ale też wygody i trwałości.

Wygoda

Krzesło które będzie nam służyć podczas codziennych posiłków, musi być wygodne. U osoby siedzącej stopy powinny leżeć na podłodze, a kolana powinny być zgięte pod kątem prostym. W przypadku wysokich i bardzo niskich osób potrzebne są krzesła o różnej wysokości. W dużych rodzinach wygodnie jest korzystać z regulowanej wysokości siedziska, na przykład za pomocą mechanizmu podnoszenia oparcia. Krawędź siedziska nie powinna przylegać do dołu podkolanowego. Z reguły głębokość powinna wynosić co najmniej 45 cm. Optymalna szerokość siedziska wynosi co najmniej 40 cm.

Jeśli kupisz fotel, pamiętaj, że szerokość między podłokietnikami jest ograniczona, a jeśli siedzenie jest za krótkie, to dłuższe siedzenie będzie wysoce niekomfortowe. Siedzisko może być twarde, półmiękkie lub miękkie. „Poduszka” o grubości około 4 cm jest zamocowana w siedzeniu półmiękkiego krzesła, pokrytego tkaniną lub skórą. Krzesło miękkie ma poduszkę o grubości większej niż 4 cm z blokiem sprężystym. Krzesło twarde w ogóle nie ma poduszki zmiękczającej.

Bardzo lekkie krzesła można łatwo przesuwać, wsuwać pod stół i przestawiać. Z kolei cięższe wyglądają znacznie solidniej i nadają wnętrzu wagę, zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Ponadto są bezpieczniejsze – trudno z nich spaść, nie można ich kołysać, co jest szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi. Modne i praktyczne krzesła znajdziesz na https://meble-bik.pl/pol_m_meble_krzesla-161.html.

Przechowywanie i inne właściwości

Małe apartamenty, w których musisz zaoszczędzić miejsce, lepiej jest wyposażyć składane krzesła, które można albo złożyć, albo ułożyć w stos i umieścić w spiżarni lub na balkonie. Bardzo ważne jest też to, z czego wykonano krzesła. Wytrzymałość, niezawodność i to, jak będzie wyglądać krzesła, zależy od tego, jakiego materiału użyto do jego stworzenia.

Drewniane krzesła we wnętrzu każdego domu wyglądają solidnie. Kolor i faktura naturalnego drewna będzie pasować do prawie każdego stylu i stworzy atmosferę wyjątkowego ciepła i przytulności. Występują w trzech rodzajach: wykonane z kawałków drewna, wygięte oraz klejone z różnych gatunków drewna. Cena zależy od rodzaju drewna i metody produkcji.

jadalniany stolik z krzesłami

Z kolei metalowe krzesła są wytrzymałe i trwałe. Metal jest zwykle jest stosowany w połączeniu z drewnem, lub tworzywem sztucznym. Jako podstawę można zastosować metalowe narożniki, rury, profil lub elementy kute. Kute metalowe krzesła we wnętrzu w stylu prowansalskim podkreślają jednocześnie jego prostotę i wyrafinowanie. Krzesła wykonane z chromowanych elementów metalowych pasują do stylów minimalizmu i hi-tech.

W sklepach znajdziemy też krzesła plastikowe. Od początku lat sześćdziesiątych materiał ten stopniowo zyskuje na popularności. Zaletą plastiku jest to, że może on naśladować szkło. Przezroczyste krzesła we wnętrzu są używane w przypadkach, gdy nie chcesz optycznie zmniejszać objętości pomieszczenia – są prawie niewidoczne, a jednocześnie wygodne. Za ich pomocą można uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne.

Article Categories:
Poradniki

Comments are closed.

Nie Przegap! losowe posty ..