Stylowe łóżka z pojemnikiem na pościel

widok z góry na łóżko

Łóżko powinno być nie tylko wygodne i piękne, ale także funkcjonalne. Jeśli w mieszkaniu nie ma wystarczającej ilości miejsca i nie można zainstalować zarówno szafy, jak i komody w pokoju, to łóżko z miejscem do przechowywania pościeli będzie idealnym rozwiązaniem problemu braku miejsca.

Główne zalety

Główną zaletą łóżka wyposażonego w pojemnik na pościel jest to, że pozwala szybko rozwiązać problem przechowywania pościeli, koców, sezonowych elementów, butów, a nawet książek. Jest to świetna opcja dla tych, którzy nie chcą kupować kolejnej komody na poduszki i koce lub nie mają gdzie jej zainstalować. Dodatkowo łóżka z pojemnikami są wielofunkcyjne. Na takim łóżku możesz spać i jednocześnie używać go do przechowywania niezbędnych przedmiotów. Ze względu na obecność pudełka do przechowywania, pościeli, poduszek i koca – przestrzeń w sypialni nie będzie zagracona. Dodatkowo pojemnik pozwala uniknąć gromadzenia się kurzu na pościeli.

Przy takim łóżku w pokoju nie ma potrzeby kupowania i instalowania dodatkowego systemu przechowywania: szafy, komody, półek itp. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić rodzinny budżet, ale także sprawi, że pokój będzie bardziej funkcjonalny. Współcześni producenci mebli opanowali sztukę kamuflażu do perfekcji, dlatego pojemniki do przechowywania pościeli są w nich tak umiejętnie ukryte, że czasami trudno je dojrzeć. Zobacz jak to jest zrealizowane w nieszablonowych designerskich łóżkach z szufladami, które dostępne są na https://meble-bik.pl/pol_m_meble_lozka-z-pojemnikiem-1014.html.

Rodzaje łóżek z szufladami

W zależności od konfiguracji samych schowków łóżka są również podzielone na kilka rodzajów. Podwójne łóżka z szufladami na pościel wyglądają jak łóżko małżeńskie i najczęściej pojemnik jest umieszczony tylko z jednej strony. Pojedyncze łóżko z pudełkiem do przechowywania z reguły jest wyposażone w mechanizm podnoszący lub wyciągający w celu uzyskania dostępu do przedziału na pościel. Ponadto konstrukcja samych pudeł do przechowywania bielizny w pojedynczych łóżkach może być różna. Często jest to jedna duża komora na kółkach prowadzących. Takie modele są wygodne w użyciu, pozwalają na umieszczenie wszystkich niezbędnych rzeczy w przedziale, ale do pełnego otwarcia trzeba będzie przeznaczyć dużo miejsca, a w małych pokojach nie zawsze jest to możliwe.

łóżko dziecięce z szufladami

Dobrym wyborem jest kilka szuflad na metalowych szynach. Taki system będzie doskonałym miejscem do przechowywania sezonowych ubrań lub pościeli i nie zajmie dużo miejsca po pełnym wysunięciu. Podgatunkiem tych pudeł jest system składający się z kilku rzędów pudeł, które są odpowiednie do przechowywania małych przedmiotów. Ostatecznie w łóżku mogą być zainstalowane dwie szuflady na kółkach. Takie łóżko nadaje się do przechowywania cięższych rzeczy. Najwygodniejsze są szuflady na kółkach: nie zarysowują podłogi, mogą wytrzymać każdy ciężar, nie ślizgają się i łatwo otwierają.

Pojemniki są najczęściej wykonane z tego samego materiału co samo łóżko. Najdroższe są oczywiście meble z drewna. Wyglądają na reprezentacyjne i świetnie wyglądają w każdym wnętrzu. Popularnym materiałem o stosunkowo niskiej cenie jest płyta wiórowa. Jednak najtrwalsze są łóżka i pojemniki wykonane z metalu. Jest on trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Article Categories:
Poradniki

Comments are closed.

Nie Przegap! losowe posty ..