Co warto zobaczyć w Wiśle?

Pałacyk w Wiśle

Ilość osób, które każdego roku odwiedza Wisłę jest naprawdę duża. Ta turystyczna miejscowość zyskała ogromny rozgłos, dzięki jej sławnemu mieszkańcowi, którym jest rzecz jasna Adam Małysz. Dzięki niemu, jeszcze lepiej poznaliśmy to urokliwe miejsce, które jest idealną bazą na wypoczynek o każdej porze roku. Tym bardziej, że można w niej miło spędzić czas zarówno podczas rodzinnych wczasów, jak i w czasie wyjazdu z partnerem, czy grupą przyjaciół. Jeśli jeszcze nie wiesz co ta miejscowość jest Ci w stanie zaproponować, jak najszybciej napraw ten błąd.

Poznaj historię tego miejsca

Jeśli wybierając się na urlop w nowe miejsce, chcemy nieco lepiej poznać dany region czy miejscowość, w Wiśle również będziemy mieli co zwiedzać. Przede wszystkim, warto odwiedzić Muzeum Beskidzkie, które jest w pełni poświęcone temu regionowi oraz jego wyjątkowemu folklorowi. Może zatem być to ważna lekcja historii, zarówno dla młodszych, jak i starszych turystów.

Ale Wisła to także narciarstwo, którego historia sięga znacznie dalej niż do czasów największych sukcesów Adama Małysza. Jeśli chcemy się dowiedzieć czegoś więcej na jej temat, powinniśmy zdecydowanie odwiedzić Muzeum Narciarstwa, w którym znajdziemy mnóstwo niezwykłych eksponatów. Miejsce to z pewnością zainteresuje nie tylko miłośników sportu.

Warto także wspomnieć o zabytkowych kościołach, przede wszystkim tych ewangelicko-augsburskich, ale także katolickich. Wielbiciele sztuki sakralnej na pewno będą zadowoleni z odwiedzin w tych obiektach.

Atrakcje na świeżym powietrzu

Jeśli lubimy spacery, warto oczywiście spędzić trochę czasu na deptaku w Wiśle, gdzie możemy zjeść przepyszne regionalne dania, kupić pamiątki, czy prawdziwe oscypki. Deptak doprowadzi nas również do Parku Zdrojowego, gdzie znajduje się rzeźba Adama Małysza wykonana w całości z czekolady. Ale możemy także zajrzeć do miejscowego amfiteatru, w którym zobaczyć można tradycyjną już rzeźbę Stanisława Hadyny na widowni.

Zima w Beskidzie Śląskim

Oczywiście nie można wyjechać z Wisły bez wizyty na skoczni narciarskiej, która jest znakiem rozpoznawczym tej miejscowości. Jak można się domyślić, obiektów tego typu w samej Wiśle, jak i jej okolicach, jest całkiem sporo. W samym centrum, znajduje się jednak kompleks, na którym swoją karierę zaczynał właśnie Adam Małysz. Jeśli nam się poszczęści możemy zobaczyć trening młodych adeptów skoków narciarskich, którzy mogą w przyszłości osiągać sukcesy na miarę mistrza.

Jeśli piękne, górskie krajobrazy wzbudzają w nas prawdziwy zachwyt, Wisła będzie dla nas idealna. Ale warto pamiętać, że najlepsze widoki można podziwiać ze szczytów gór. Nie każdy jednak ma chęć lub możliwość, aby wybrać się tam pieszo. Dlatego, możliwe jest skorzystanie z kolei linowej Skolnity, dzięki której szybko dotrzemy na sam szczyt góry.

Niesamowite widoki czekają także na osoby, które zdecydują się na nocleg w apartamentach w Wiśle. Apartamentów jest tam wiele. Są one dość luksusowym wyborem i to nie tylko ze względu na wyposażenie obiektu, ale przede wszystkim z uwagi na jego lokalizację. Warto zajrzeć na stronę agregującą wszystkie oferty, by przekonać się, że warto budzić się każdego poranka w Wiśle, oglądając przez okna piękne górskie krajobrazy.

Article Categories:
Poradniki

Comments are closed.

Nie Przegap! losowe posty ..