Jak pomalować brwi

malowanie brwi

Brwi bezpośrednio wpływają na postrzeganie twarzy, a ich odpowiednie podkreślenie może w dużym stopniu odmienić nasz wygląd. W tym poradniku postaramy się przybliżyć kwestie malowania brwi. Zapraszamy do lektury!

Jak malować brwi?

Jest to jeden z głównych problemów, które pojawiają się zarówno w przypadku profesjonalnego makijażu, jak i domowego. Dzisiaj rynek zapewnia nam ogromną liczbę produktów do brwi. Tusz do rzęs, cienie, żele, proszki, woski utrwalające i to tylko niewielka część tego, co widzimy w asortymencie sklepów. Jednak przy całej różnorodności nie zapomnij o dobrym starym ołówku. Ołówek w proszku da więcej pigmentu, czyli koloru, i jest bardziej odpowiedni dla nowoczesnych, miękkich brwi. Ołówki woskowe mają jednak również swoje zalety – ze względu na swoją teksturę dobrze utrwala brwi i nie wymaga dalszych „utrwalaczy” w postaci wosków i żeli.

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego odcienia. Tutaj kierujemy się prostą zasadą: dla blondynki wybieramy odcień ciemniejszy niż kolor włosów na ton, dla brunetek wybieramy jaśniejszy kolor włosów na ton, dla brązowowłosych kobiet odcień zbliżony. Oczywiście zwracamy uwagę na „temperaturę” odcienia: „ciepłe” włosy – ciepłe odcienie, „zimne” – zimne, popielate. Następnym punktem jest poprawna konstrukcja wzoru brwi. Nadmierny makijaż sprawia, że twarz jest bardziej dorosła i dojrzała, a czasem nawet agresywna. Ten typ makijażu od dawna nie jest już modna. Lepiej jest wybrać ten model, gdzie linia brwi jest dość miękka. Zaczynamy rysować linię wzdłuż dolnego konturu brwi, kierując „ogon” do skroni lub początku kości jarzmowej. Następnie narysuj linię wzdłuż górnego konturu, wypełnij „luki” w brwiach, zmiksuj. Bardzo ważne jest, aby dokładnie przyciemnić początek brwi, aby uzyskać najbardziej naturalny wygląd – naturalna brew nie zaczyna się zbyt wyraźnie i graficznie. Makijaż brwi tak naturalny, jak to możliwe, można wykonać na kilka sposobów w zależności od kształtu brwi.

Krok po kroku

Narysuj wyimaginowaną linię od zewnętrznej krawędzi nozdrza do góry przez wewnętrzny kącik oka. Punkt, w którym ta linia przecina się z łukiem brwiowym, powinien służyć jako początek brwi. Ustalisz zagięcie brwi, jeśli narysujesz wyimaginowaną linię od zewnętrznej krawędzi nozdrza w górę przez źrenicę. Na przecięciu tej linii z łukiem brwiowym brwi powinny zacząć się zginać. Aby dowiedzieć się, gdzie powinien kończyć się ogon brwi, narysuj wyimaginowaną linię od zewnętrznej krawędzi nozdrza przez zewnętrzny kącik oka. Na przecięciu tej linii z łukiem brwiowym zaznacz trzeci punkt. Po połączeniu wszystkich punktów zobaczysz swój idealny kształt brwi. Po zdecydowaniu o kształcie brwi przystąp do makijażu.

Rozczesz brwi. Aby to zrobić, możesz użyć starej szczoteczki do tuszu do rzęs. Pamiętaj o prawidłowym czyszczeniu. Po czesaniu brwi najprawdopodobniej zobaczysz „przerwy” między włosami – muszą one zostać wypełnione. Weź dowolny produkt do brwi – mogą to być zarówno cienie, jak i ołówek, i użyj go, aby wypełnić luki. Przejdź od dołu do góry, wypełniając przestrzeń brwi w kierunku wzrostu włosów. Aby poprawić zarówno kolor, jak i kształt brwi, potrzebny będzie żel utrwalający. Przeprowadź go przez włosy od początku brwi do końca w kierunku od dołu do góry. Żele są zarówno bezbarwne, jak i zabarwione – te ostatnie sprawiają, że brwi są bardziej wyraziste.

Inną opcją rysowania brwi jest stosowanie cieni. Z reguły specjalny pędzel ze ściętą krawędzią ma cienie. Zapewnia wygodną aplikację i jednolite pokrycie. Zbierz trochę cieni na pędzlu i rozprowadź je na całej długości brwi. Następnie zmiksuj, aby nie było żadnych „przerw” między włosami.

Article Categories:
Poradniki

Comments

Nie Przegap! losowe posty ..