Modny barek do salonu – wybieramy modny barek salonowy

living-room-overlooking

W nowoczesnych wnętrzach w salonie coraz częściej mamy do czynienia z mini-barem. Jego obecność nie jest przy tym ani szokująca, ani zaskakująca. Gdy mówimy o salonie, nie jesteśmy przecież w stanie zaprzeczyć temu, że jest on pomieszczeniem wyjątkowym. To tu spotykają się domownicy, tu również organizowane są imprezy rodzinne oraz spotkania ze znajomymi. Modny i ciekawie zaaranżowany barek salonowy sprawia, że pomieszczenie to sprawia wrażenie ciekawszego. Przyczynia się też do tego, że organizacja spotkań jest łatwiejsza.

Po co barek w salonie?

barek-debowy-do-salonu

Barek dębowy do salonu

Dzisiejsze salony maja do spełnienia wiele funkcji, o których jeszcze niedawno nie mogło być mowy. Przyjmuje się w nich gości, spotyka się z domownikami, salon bywa jednak również przedpokojem i jadalnią. W wielu domach stanowi też całość z kuchnią i tylko od osób odpowiedzialnych za jego aranżację zależy to, czy pomiędzy strefami o tak wyraźnie zróżnicowanych funkcjach istnieje jakiekolwiek optyczne wyodrębnienie.

Wiele elementów wyposażenia salonu pojawia się w tym pomieszczeniu ze względów praktycznych. Nie każdy planuje od początku, że znajda się tam szafki na ubrania oraz półki na książki. Jeśli jednak okoliczności sprawiają, że elementy te muszą się tam pojawić, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zaaranżować je w ciekawy sposób. Właśnie takie, nowoczesne podejście do salonu, przyczyniło się do tego, że w wielu pomieszczeniach tego typu lokowany jest dziś barek. Skoro jego obecność może pomóc we wprowadzeniu do salonu przytulnej, rodzinnej atmosfery, dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości? Jest to o tyle proste, że dziś barki salonowe są, w zależności od potrzeb i oczekiwań, zarówno elementem zestawów modułowych, jak i rozwiązaniami sprzedawanymi osobno.

Barek do salonu – co to właściwie jest

Barek salonowy nazywany też minibarem jest specjalnym obiektem umożliwiającym umieszczanie w nim i przechowywanie napojów alkoholowych. Sprawdza się też znakomicie, gdy w niewielkim mieszkaniu szukamy przestrzeni pozwalającej na przechowywanie karafek, szklanek, korkociągów i kieliszków. Mebel ten jest niezwykle funkcjonalny. Jego producenci starają się przy tym zrobić wszystko, aby był także ważnym elementem wystroju i ozdobą pomieszczenia. Analizując barki salonowe dostępne obecnie w sprzedaży trudno nie zgodzić się z tym, że udaje się im osiągnąć ten cel.

Barek salonowy – kryteria wyboru

Gdy jesteśmy już przekonani o tym, że w naszym salonie nie powinno zabraknąć miejsca na stylowy barek, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, jakie kryteria brać pod uwagę zastanawiając się nad jego wyborem. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o obecności w salonie wolnej przestrzeni. Duże, niezależne barki do salonu prezentują się świetnie w sporej wielkości pomieszczeniach. Potrafią jednak przytłaczać, gdy salon nie jest zbyt duży.

Podczas dokonywania wyboru dobrze jest też zastanowić się nad optymalną metodą instalacji. Barki stacjonarne sprawdzają się przede wszystkim w większych pomieszczeniach, w których można wyznaczyć strefę imprezową. W niewielkich salonach lepszą opcją jest barek w wersji mobilnej, który można łatwo transportować.

Barek salonowy a przechowywany w nim alkohol

barek-z-komoda-do-salonu

Barek z komodą do salonu

Często pomijanym kryterium, które może mieć ogromny wpływ na podejmowane przez nas decyzje zakupowe jest i to, które odnosi się do naszych preferencji związanych z napojami. Tylko pozornie preferencje te nie mają znaczenia. Nietrudno się przecież domyślić, że nie wszystkie alkohole powinny być przechowywane w takich samych warunkach. Tu doskonałym przykładem mogą być choćby wino oraz szampan – wybredne alkohole, o których wiadomo, że nie przepadają za ciepłem.

Wymagający potrafi być też koniak, w przypadku którego należy zwracać też uwagę na to, czy światło słoneczne nie pada na butelkę, co obniża jakość alkoholu. Nie wszystkie alkohole powinny być też przechowywane pionowo. Mając to na uwadze trudno dziwić się, że barki stacjonarne są często polecane jako bezpieczniejsze. Jeśli mamy do dyspozycji nieco większy budżet, możemy zdecydować się na model wyposażony w miniaturową lodówkę. Dzięki niej alkohol zawsze będzie mógł być podawany w optymalnej temperaturze.

Article Categories:
Poradniki

Comments are closed.

Nie Przegap! losowe posty ..