Szare meble do sypialni – szary kolor też jest trendy!

szara-sypialnia

Osoby kochające szarości mają współcześnie wiele powodów do zadowolenia. Szary kolor już od dłuższego czasu jest uznawany nie za nudny, ale za inspirujący. Zwraca się uwagę na to, że pasuje do dużej liczby trendów wnętrzarskich, a do tego może pojawić się w niemal każdym pomieszczeniu sprawdzając się równie dobrze bez względu na rozwiązania, które mu towarzyszą. Prawdziwą królową szarości okazuje się być sypialnia, warto więc zadać sobie pytanie o to, jak wprowadzić ten kolor do niej.

Jak zaaranżować szarą sypialnię?

Jak już wspomniano, kolor szary jest zaliczany do tak zwanych kolorów bazowych. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby dominował w pomieszczeniu, jeśli jednak szara sypialnia ma być naprawdę piękna, warto zastanowić się nad mocniejszymi akcentami. Szare meble można więc umieścić w towarzystwie bardziej barwnych materiałów. Najczęściej taką właśnie rolę spełnia len oraz bawełna. Oba materiały są piękne, różnobarwne i funkcjonalne. W towarzystwie szarych mebli mogą więc pojawić się intensywne kolorystycznie lniane zasłony, bawełniana narzuta na łóżko albo piękny, kolorowy koc. Ciekawym sposobem na zaaranżowanie szarej sypialni z mocnym akcentem jest też umieszczenie na podłodze miękkiego, jasnego dywanu, jak gdyby stworzonego do tego, aby stawiać na nim bose stopy.

Meble do sypialni Denver z szafą z drzwiami przesuwmymi z lustrem

Meble do sypialni Denver z szafą z drzwiami przesuwmymi z lustrem

Szukając bardziej nowoczesnych pomysłów na aranżację szarych sypialni warto zwrócić uwagę, że szare meble prezentują się znakomicie w towarzystwie szkła. Te może stanowić cześć mebli, może być jednak również obecne w innych elementach wyposażenia sypialni takich, jak choćby niewielki stolik, na którym można podać niedzielne śniadanie. Podobną rolę może spełniać metal, który wprowadza do sypialni powiew nowoczesności nie przyczyniając się wcale do ograniczenia przytulności tego pomieszczenia.

Innym inspirującym rozwiązaniem, które może podkreślić piękno i wyjątkowość szarych mebli, jest drewniana podłoga. Jeśli meble utrzymane są w kolorze ciemnej szarości, najlepszą tonacją będzie w jej przypadku jasne, ciepłe drewno. Gdy mamy do czynienia z jasnoszarymi meblami, wyrazu doda im drewno w każdej postaci. Tego rodzaju połączenie wprowadzi też do sypialni ciepły, rodzinny klimat.

Stylistyka szarej sypialni

Uniwersalność koloru szarego sprawia, że trudno znaleźć taki styl, w którym szare meble nie sprawdziłyby się znakomicie. Można się jednak domyślić, że niektóre są bardziej nastawione na szarości, inne zaś uważają je za kolor dodatków, a nie kolor bazowy. Marząc o szarych meblach w sypialni warto więc pomyśleć przede wszystkim o atutach stylu skandynawskiego. Oczywiście, styl ten nie bez przyczyny kojarzy się nam głównie z pochwałą bieli, trudno jednak nie dostrzec tego, że biel prezentuje się fantastycznie właśnie w otoczeniu szarości. W sypialni utrzymanej w stylu skandynawskim szare meble mogą więc występować w towarzystwie białej podłogi. Ciekawe jest też ich zestawienie z bielonym drewnem łóżka.

Jeśli nie odpowiada nam styl skandynawski, powinniśmy zwrócić uwagę na styl nowoczesny – różnorodny, a przy tym zaskakujący. Jest on w większym stopniu otwarty na wyraziste barwy, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że mogą one wybrzmieć właśnie dzięki neutralnemu tłu. Takim tłem mogą być szare meble sypialniane pojawiające się na tle ściany pomalowanej na intensywny, nasycony kolor. Szare meble mogą być też ciekawym tłem dla elementów ozdobnych wykonanych ze szkła i metalu.

Meble młodzieżowe Trend

Meble młodzieżowe Trend

Osoby kochające szarości i nowoczesność z pewnością docenią także atuty estetyki industrialnej. Kolor szary jest w stanie zachować surowość i chłód charakterystyczny dla loftów, pięknie prezentuje się przy tym w towarzystwie czerni, cegły i metalu. Oczywiście, nie musimy wcale wprowadzać do sypialni stylu loftowego w jego najbardziej surowym wydaniu. Szarość i czerń można przełamać choćby ciekawym oświetleniem z ciepłą barwą światła.

A co z miłośnikami stylu retro? On także kocha szarości. Chętnie nawiązuje również do rozwiązań o czysto ozdobnym charakterze. Będzie zatem ciekawym pomysłem aranżacyjnym zwłaszcza w nieco większej sypialni.

Article Categories:
Poradniki

Comments are closed.

Nie Przegap! losowe posty ..