Jak dbać o falowane włosy?

falowane wlosy - kobieta przed lustrem

Piękne falowane włosy z delikatnym i nietrwałym skrętem są marzeniem dziesiątek kobiet. Warto jednak mieć na uwadze to, że ich właścicielki wcale nie tryskają optymizmem z tego powodu. Choć fale prezentują się znakomicie, ich pielęgnacja jest niemałym wyzwaniem. Włosy falowane mają tendencję do puszenia się, a do tego nawet niewielkie zabiegi kosmetyczne przyczyniają się do tego, że włosy sprawiają wrażenie obciążonych.

Pielęgnacja włosów falowanych – tego unikaj

Istnieje przynajmniej kilka zabiegów, których należy się wystrzegać, jeśli ma się włosy falowane. Jednym z nich jest czesanie ich na sucho. Suche fale z pewnością odwdzięczą się swojej właścicielce puszeniem, może się też okazać, że skręt stanie się w następstwie takiego zabiegu gorzej widoczny. Jeśli więc fryzura wymaga poprawy, należy robić to wtedy, gdy włosy są jeszcze mokre. Także sam sposób czesania nie jest zresztą pozbawiony znaczenia. Włosom falowanym nie służą klasyczne szczotki. Opcją znacznie wygodniejszą i bezpieczniejszą będzie więc w ich przypadku grzebień o szeroko rozstawionych zębach. Jeśli efekt ma być spektakularny, przed przystąpieniem do rozczesywania dobrze jest sięgnąć po lekką odżywkę. Ta sprawi, że włosy będą sprawiały wrażenie chętniej poddających się zabiegom.

Również suszenie włosów suszarką jest zaliczane do tych czynności, których lepiej jest unikać, jeśli falowane włosy mają nas zachwycać swoim wyglądem. Tu problemem jest wysoka temperatura, która bywa kłopotliwa także w odniesieniu do urządzeń przeznaczonych do stylizacji. Jeśli więc po umyciu włosów natychmiast chce się je wysuszyć, dobrze jest wykorzystać w tym celu bawełnianą koszulkę albo papierowy ręcznik.

Włosy falowane – jak je skutecznie pielęgnować

Pielęgnacja włosów falowanych wcale nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się to wydawać, z pewnością jednak okaże się skuteczniejsza, jeśli w tym celu będą wykorzystywane odpowiednie odżywki. Tu najlepiej sprawdzają się rozwiązania, w których skład wchodzą emolienty. Ograniczają puszenie się włosów, ich zaleta jest przy tym również to, że wygładzają pasma. Także odżywki proteinowe mogą okazać się cennym wsparciem. Wysoko cenione są przede wszystkim ich zdolności regeneracyjne.

pielęgnacja falowanych włosów - w salonie kosmetycznym

Duży nacisk, jaki kładzie się na wybór odpowiedniej odżywki, nie oznacza wcale, że włosy falowane można myć z wykorzystaniem dowolnego szamponu. Ten powinien być wolny od alkoholi obciążających delikatne sploty. Analizując skład rozwiązań dostępnych w sprzedaży warto skłaniać się przede wszystkim ku tym, które bazują na naturalnych olejach. Samo olejowanie, a więc nakładanie oleju bezpośrednio na włosy w celu ich wzmocnienia, również może się okazać znakomitym pomysłem.

Wbrew obawom wielu kobiet, delikatne włosy falowane można też stylizować, choć kosmetyki do stylizacji muszą być dobierane starannie. Najlepiej wykorzystać w tym celu żele, pianki i mgiełki utrwalające zwracając uwagę na to, aby ich skład był możliwie jak najbardziej naturalny. Wstępna stylizacja z pewnością okaże się łatwiejsza, gdy sięgniemy w tym celu po odżywkę bez spłukiwania.

Article Categories:
Poradniki

Comments are closed.

Nie Przegap! losowe posty ..