Jak pozbyć się cieni pod oczami

pod oczami

Cienie pod dolnymi powiekami są powszechne u mężczyzn i kobiet. Mogą sprawić, że będziesz wyglądać na starszego od siebie. Co gorsza, trudno się ich pozbyć.

Skąd się biorą cienie?

Chociaż mogą dotyczyć każdego, cienie są najczęściej spotykane u osób, które są w podeszłym wieku, mają genetyczne predyspozycje do tego stanu lub pracują w szkodliwych warunkach. Chociaż zmęczenie może wydawać się najbardziej logicznym wyjaśnieniem tego stanu, istnieje wiele czynników, które mogą przyczyniać się do powstawania cieni pod oczami. W większości przypadków nie stanowią one powodu do niepokoju i nie wymagają pomocy medycznej. Ekstremalne zmęczenie lub brak odpowiedniej ilości snu może powodować powstawanie cieni pod oczami. Niedobór snu może powodować, że skóra staje się matowa i blada, co wpływa na widoczność ciemnych tkanek i naczyń krwionośnych pod skórą. Brak snu może również powodować gromadzenie się płynu pod oczami, powodując, że wydają się one obrzęknięte. W rezultacie cienie, które widzisz, mogą w rzeczywistości być cieniami rzucanymi przez twoje powieki. Naturalne starzenie się to kolejna częsta przyczyna cieni pod oczami. Z wiekiem skóra staje się cieńsza. Tracisz także tłuszcz i kolagen potrzebne do utrzymania elastyczności skóry. Gdy tak się dzieje, ciemne naczynia krwionośne pod skórą stają się bardziej widoczne, powodując ciemnienie obszaru pod oczami.

Wpatrywanie się w ekran telewizora lub komputera może powodować znaczne obciążenie oczu. Obciążenie to może powodować powiększenie naczyń krwionośnych wokół oczu. W rezultacie skóra otaczająca oczy może ciemnieć. Reakcje alergiczne i suchość oczu mogą powodować cienie. Kiedy masz reakcję alergiczną, twoje ciało uwalnia histaminy w odpowiedzi na szkodliwe bakterie. Oprócz powodowania niewygodnych objawów – w tym swędzenia, zaczerwienienia i opuchniętych oczu – histaminy powodują również rozszerzanie naczyń krwionośnych i stają się bardziej widoczne pod skórą.

Zabiegi w domu

Leczenie cieni pod oczami, zależy od przyczyny. Istnieją jednak domowe środki zaradcze, które mogą pomóc w radzeniu sobie z tym stanem. Zimny okład może pomóc zmniejszyć obrzęk i zmniejszyć rozszerzone naczynia krwionośne. Może to zredukować wygląd opuchlizny i pomóc wyeliminować cienie. Owiń kilka kostek lodu w czystą ściereczkę i nałóż na oczy. Można również zwilżyć ściereczkę zimną wodą i nałożyć ją na skórę pod oczami przez 20 minut, aby uzyskać ten sam efekt. Powtórz ten proces, jeśli ściereczka się nagrzeje lub lód się stopi.

Nadrobienie zaległości snu może również pomóc zmniejszyć widoczność cieni. Niedobór snu może powodować bladość skóry, dzięki czemu cienie stają się bardziej widoczne. Pozwól sobie na siedem do ośmiu godzin odpoczynku, aby zapobiec pojawianiu się cieni. Choć brak snu może odgrywać kluczową rolę, czasami ważne jest też to, jak śpisz. Podnieś głowę kilkoma poduszkami, aby zapobiec gromadzeniu się płynu pod oczami.

Zastosowanie torebek z zimną herbatą może poprawić wygląd oczu. Herbata zawiera kofeinę i przeciwutleniacze, które mogą stymulować krążenie krwi, zmniejszać naczynia krwionośne i zmniejszać zatrzymywanie płynów pod skórą. Zanurz dwie czarne lub zielone torebki herbaty w gorącej wodzie przez pięć minut. Niech schłodzą się w lodówce przez 15 do 20 minut. Gdy są zimne, nakładaj torebki na 10 do 20 minut. Po usunięciu spłucz oczy zimną wodą.

Article Categories:
Poradniki

Comments are closed.

Nie Przegap! losowe posty ..