Jak urządzić kuchnię w bloku

kitchen-interior

Mieszkanie w bloku to dla większości naszych rodaków codzienność, w związku z czym nie powinno być zaskoczenia, że mnożą się również pytania dotyczące tego jak aranżować przestrzeń takiego mieszkania by było ono jak najbardziej funkcjonalne. Możliwości jest oczywiście sporo, natomiast tym pomieszczeniem, które nastręcza wiele trudności niewątpliwie jest kuchnia.

W blokach bardzo często o niezbyt dużym metrażu, a jednocześnie każdego dnia wykorzystywana więc jest tym miejscem, gdzie szczególnie oczekujemy funkcjonalności. Jak więc zadbać o jej odpowiednie wyposażenie? Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi jak można stworzyć kuchnię w bloku, tak by spełniała oczekiwania, była funkcjonalna i estetyczna.

Jasne fronty i praktyczne ciągi

W przypadku tworzenia kuchni w bloku najczęściej do wykorzystania jest niewielki metraż. Dlatego w tej sytuacji bardzo dobrym wyborem będą jasne fronty mebli. Jeśli mamy wnętrze klasyczne możemy się decydować na drewniane drzwiczki, przeszklenia, do nowoczesnych kuchni stosować można także minimalistyczne bryły, wykorzystać można powierzchnię, która ma połysk, ponieważ będzie dodatkowo odbijać światło. Ciąg kuchenny w małej kuchni musi być funkcjonalny. Jeśli pomieszczenie jet wąskie to stawiamy na jedną stronę pomieszczenia. Jeśli będzie to prostokąt albo kwadrat ciąg należy ustawić w literę L. Pomiędzy ścianą a meblami powinno być minimum 90 cm odległości co sprawi, że będzie można swobodnie poruszać się po kuchni. W takich niewielkich pomieszczeniach wykorzystać można także szafki, które mają przesuwane drzwiczki albo wykorzystują modele żaluzjowe.

Jak tworzyć miejsce na przechowywanie?

W kuchni bardzo ważnym miejscem jest to przeznaczone na przechowywanie. Te wszystkie wykorzystywane w kuchni rzeczy trzeba będzie gdzieś zmieścić. Jeśli ktoś nie będzie tolerował przechowywania rzeczy na wierzchu to powinien zdecydować się na takie kuchenne meble, które wykorzystują specjalne kosze, wieszaki, organizery. Dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystywanie zabudowy, która sięga pod sufit. Jeśli ktoś zdecyduje się na takie szafki, które sufitu będą sięgać to tym bardziej istotne będzie wybranie jasnych, lekkich frontów, które nie będą przytłaczać wnętrza.

small-empty-kitchen-with-stove-fridge-and-cupboards

Maksymalne wykorzystywanie przestrzeni

Mając bardzo małą przestrzeń do wykorzystania trzeba będzie ja odpowiednio gospodarować. Niewielka, dobrze zorganizowana kuchnia to ta, w której będzie można dobrze wykorzystać każdy centymetr kwadratowy. nie zostawiamy pustych kątów nie ma przestrzeni między meblami. Jeśli chcemy mieć metraż maksymalnie wykorzystany to wykorzystujemy także szafki obrotowe, półki wysuwane. W ten sposób będzie można praktycznie w całości uzupełnić wnętrze i każde miejsce będzie wykorzystane. To zaś sprawi, że także korzystanie z takiej kuchni będzie dla nas prawdziwą przyjemnością. Właściwa funkcjonalność przestrzeni to czynniki, które mają ogromne znaczenie i wpływają na stworzenie takiego miejsca, z którego będziemy zadowoleni w 100% i codziennie będzie można tam przygotowywać posiłki.

Article Categories:
Poradniki

Comments are closed.

Nie Przegap! losowe posty ..